نمونه سوالات پیام نور

نمونه سوال و اخبار پیام نور

نمونه سوالات پیام نور

نمونه سوال و اخبار پیام نور

نمونه سوالات پیام نور

دانلود نمونه سوالات تمام رشته های پیام نور با پاسخنامه تستی و تشریحی

پیام نور سوال در تلگرام
https://telegram.me/psoal

 

جزئیات اجرای “طرح سیمای اجتماعی دانشجویان” در دانشگاه‌ها

رئیس سازمان امور دانشجویان از پوشش بیشتر “طرح سیمای اجتماعی دانشجویان” در فاز دوم این طرح خبر داد و گفت: در فاز دوم اجرای “طرح سیمای اجتماعی دانشجویان”، دانشگاه‌های پیام نور، علمی کاربردی و فنی حرفه‌ای نیز مورد بررسی قرار می‌گیرند.

ایسنا – دکتر مجتبی صدیقی در بیست و هفتمین گردهمایی روسای مراکز مشاوره دانشگاه‌های سراسر کشور با بیان اینکه مهمترین کاری که توسط دفتر مشاوره سلامت در سال جاری صورت گرفت اجرای “طرح سیمای اجتماعی دانشجویان” بود، گفت: بر اساس اجرای این طرح پایشی از وضعیت آسیب‌های اجتماعی دانشگاه‌ها با همت دفتر مرکزی مشاوره سازمان امور دانشجویان و همکاری خوب دانشگاه ها برگزار شد که نتایج بسیار موثری در برداشت. موج دوم این طرح در اردیبهشت سال 95 با پوشش بیشتر و مشارکت بیشتر دانشگاه‌ها انجام می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه اجرای موج دوم طرح سیمای اجتماعی دانشجویان با پوشش بیشتری صورت خواهد گرفت افزود: به دنبال این هستیم که در موج دوم این طرح دانشگاه‌های جامع مانند دانشگاه پیام نور، دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه فنی و حرفه‌ای حضور جدی تری داشته باشند.

همچنین همکاری‌هایی با دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شده است تا با آسیب‌های اجتماعی قشر عظیم دانشجویان این دانشگاه نیز آشنا شویم.

رئیس سازمان امور دانشجویان ادامه داد: بنابراین با این طرح می‌توان سیمای اجتماعی حدود چهار میلیون و 700 هزار دانشجو که با در نظر گرفتن خانواده آنان جمعیتی 20 تا 30 میلیونی می‌شود را بررسی کنیم و هنگامی که به شناخت مسئله رسیدیم می‌توانیم اقدامات جدی تری در زمینه رفع آسیب‌های اجتماعی انجام دهیم.

صدیقی در ادامه با اشاره به نحوه گذراندن اوقات فراغت دانشجویان اظهار کرد: پرکردن اوقات فراغت دانشجویان برای پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی امر مهمی است. برخی از اوقات فراغت دانشجویان با مسائل فرهنگی دانشگاه‌ها پر می‌شود اما باید به بخش تربیت بدنی دانشجویان توجه بیشتری شود.

احتمال تجهیز همه خوابگاه‌ها به وسایل ورزشی در سال 95

وی ادامه داد: سعی می‌کنیم در سال 95 همه خوابگاه‌ های دانشجویی را به وسایل ورزشی مجهز کنیم و هیچ خوابگاهی در سال 95 نباشد که به وسایل ورزشی و تربیت بدنی مجهز نباشد.

رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به تجهیزات تربیت بدنی برای دانشجویان دختر اظهار کرد:‌دختران دانشجو هنوز از امکانات تربیت بدنی کمی برخوردار هستند اما در برنامه ششم توسعه به بخش ورزش دختران دانشجو توجه ویژه‌ای شده است.

صدیقی در ادامه با اشاره به طرح مشاوره شغلی تحصیلی گفت: طرح مشاوره شغلی تحصیلی در سال 95 باید به صورت جدی تری دنبال شود زیرا بسیاری از دانشجویان علاقه‌ای به رشته تحصیلی خود ندارند و نتایجی که از اجرای این طرح مستخرج می‌شود می‌تواند کمک شایانی به سازمان سنجش کند.

وی با تاکید بر اینکه طرح دانشگاه عاری از دخانیات باید دنبال شود اظهار کرد: تشکیل کانون دانشجویان همیاران سلامت نیز یکی دیگر از طرح‌های دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان است که در این طرح دانشجویان به عنوان بازوان اصلی دفاتر مشاوره با این دفاتر همکاری می‌کنند.

آمار مشکلات ارتباطات عاطفی دانشجویان کم نیست

رئیس سازمان امور دانشجویان با بیان اینکه آمار به دست آمده از مشکلات ارتباطات عاطفی دانشجویان کم نیست گفت: یکی از واقعیت‌هایی که وجود دارد مشکلات ارتباطات عاطفی دانشجویان است که آمار آن کم نبوده و نمی‌توان روی آن چشم بست. بنابراین شناخت بیشتر، آموزش بهتر و تنظیم روابط می‌تواند به رفع این مشکل کمک کند.